Rudolph nie uczestniczył w 2011 NFL combine z powodu zerwanej ścięgna szyjnego, ale zamieścił 4.78 40-yard dash czas tylko trzy tygodnie po medycznie dopuszczony do udziału w Notre Dame’s Pro Day w South Bend, Indiana.

Minnesota Vikings

2011 sezon

Rudolph został wybrany przez Minnesota Vikings z 43. ogólnym wyborem w drugiej rundzie 2011 NFL Draft. Był pierwszym tight endem wybranym w drafcie i jest drugim co do wielkości wybranym tight endem w historii Vikings za Halem Bedsole (wybranym w pierwszej rundzie, 19. ogółem) w 1964 NFL Draft.

Podczas swojego debiutanckiego sezonu, Rudolph rozpoczął 8 z 15 spotkań, łapiąc 26 podań na 249 jardów ze średnią 9,6 jarda na odbiór i trzema przyłożeniami, wszystkie w ostatnich siedmiu meczach sezonu, gdy przyjął większą rolę w ataku Billa Musgrave’a. W 4. tygodniu zdobył 41-jardowe podanie przeciwko Kansas City Chiefs. Jego pierwsze przyłożenie w karierze nastąpiło po 1 jardowym podaniu od debiutanta rozgrywającego Christiana Pondera przeciwko Oakland Raiders 20 listopada. Ogólnie rzecz biorąc, zakończył swój debiutancki sezon z 26 odbiorami na 249 jardów i trzema przyłożeniami.

2012 sezon

W 2012 roku, Rudolph miał, na wiele sposobów, przełomowy rok. Został skierowany 93 razy i miał 53 recepcji średnio 9,3 jardów na przyjęcie. Rudolph zakończył rok z 493 jardami i dziewięcioma przyłożeniami, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii zespołu Vikings w jednym sezonie. Jego dziewięć przyłożeń, co jest rekordem w karierze, było również drugim najlepszym wynikiem wśród tight endów w NFL w 2012 roku. W otwierającym sezon meczu z Jacksonville Jaguars, 9 września, zdobył 67 jardów przy pięciu odbiorach. 16 września zdobył 6-jardowe przyłożenie na 31 sekund przed końcem meczu z Indianapolis Colts i doprowadził do remisu 20-20, po tym jak przegrywał 20-6 w czwartej kwarcie, którą Colts wygrali po golu z pola 23-20. W 3. tygodniu, w wygranym przez Vikings meczu z San Francisco, zdobył dwa przyłożenia, wyrównując tym samym rekord Vikings w pojedynczych meczach dla tight endów. W 6. tygodniu złapał przyłożenie i 2-punktową konwersję w meczu z Washington Redskins. Vikings zakończyli rozgrywki z rekordem 10-6 i zakwalifikowali się do playoffów. W Wild Card Round przeciwko Green Bay Packers, skończył z trzema odbiorami na 42 jardy w przegranej 24-10.

Rudolph został wybrany do swojego pierwszego Pro Bowl w karierze na zakończenie sezonu jako zastępstwo dla Falcons tight end Tony Gonzalez. W grze, złapał 3-yard touchdown pass od Giants quarterback Eli Manning na ostatniej grze pierwszej połowie, i został nazwany MVP gry po 5-reception, 122-yard effort.

2013 sezon

Rudolph miał jego obiecujący sezon skrócony przez kontuzję po hauling w 30 catches dla 313 jardów i trzy przyłożenia w ośmiu meczach otwarcia sezonu. Został umieszczony na injured reserve 9 grudnia po nieaktywności przez 5 meczów po kontuzji stopy doznanej przeciwko Dallas Cowboys, kiedy złapał 31-jardowe przyłożenie, jego najdłuższa gra w sezonie, i kontuzjował stopę na grze. Swoje pierwsze przyłożenie w sezonie zdobył po 20-jardowym podaniu od Christiana Pondera w przegranym przez Vikings meczu z Chicago w 2. tygodniu. W tygodniu 6 przeciwko Carolina Panthers, miał sezon-best 9 połowów na 97 jardów, w tym 23 jardów touchdown.

2014 sezon

On 27 lipca, Rudolph i Vikings zgodził się na pięcioletnie rozszerzenie warte 36,5 mln dolarów. Otworzył sezon z siedmiu jardów odbioru przyłożenia z Matt Cassel w Vikings 'blowout zwycięstwo nad St Louis Rams na 7 września. 22 września ogłoszono, że Rudolph przejdzie operację przepukliny sportowej i będzie potrzebował 7 tygodni na powrót do zdrowia. 14 grudnia, w przegranym meczu z Detroit, zanotował rekordową w sezonie liczbę siedmiu odbiorów i 69 jardów. Jego drugie przyłożenie w tym sezonie padło w meczu z Carolina Panthers, kiedy to na otwarcie meczu otrzymał 4 jardowy rzut od Teddy’ego Bridgewatera. Ogólnie rzecz biorąc, Rudolph pojawił się w 9 meczach, robiąc 8 startów i kończąc sezon z 24 odbiorami na 231 jardów i dwoma przyłożeniami.

Sezon 2015

W 2015 roku, Rudolph rozpoczął wszystkie 16 meczów po raz drugi w swojej karierze. On posted a career-high 495 jardów odbioru i miał drugi-najlepsze sumy swojej kariery w receptions z 49 i touchdowns z pięciu. Ze względu na słabą linię ofensywną Vikings, Rudolph był często proszony o blokowanie i pomógł Adrianowi Petersonowi utorować sobie drogę do lidera NFL w ilości zdobytych jardów (1,485 jardów). W Week 2 przeciwko Detroit Lions, złapał 5 podań na 30 jardów i przyłożenie. Rudolph ustanowił rekord kariery w pojedynczym meczu z 106 jardami otrzymanymi przeciwko Green Bay Packers 22 listopada, w tym 47-jardowe przyłożenie. W następnym tygodniu, złapał season-high siedem podań w wygranej przeciwko Atlanta Falcons. W Wild Card Playoff przegranej przeciwko Seattle Seahawks, przeniósł łańcuchy z 24 jardów odbioru późno w czwartym kwartale, który doprowadził do niesławnego Blair Walsh 'missed field goal.

2016 sezon

W trzecim meczu przedsezonowym na U.S. Bank Stadium, Rudolph hauled w 27 jardów touchdown pass od Teddy Bridgewater późno w drugim kwartale. Odbiór Rudolpha był pierwszym przyłożeniem Minnesoty na nowym stadionie. W tygodniu 2 sezonu regularnego, Rudolph złapał przyłożenie w strefie końcowej, (pierwsze dla Sama Bradforda jako Wikinga) w wygranej 17-14 nad Green Bay Packers. W Vikings 'upset z 2015 NFC mistrzów Carolina Panthers w tygodniu 3, Rudolph był jednym z niewielu jasnych punktów dla Vikings 'offense, który zmagał się przenieść piłkę w pierwszej połowie, łapiąc 7 podań na 70 jardów i przyłożenie. Przeciwko New York Giants 3 października, Rudolph zaliczył pięć odbiorów (cztery z nich zakończyły się pierwszymi przyłożeniami) na 55 jardów i przyłożenie. W 13. tygodniu przeciwko Jacksonville Jaguars, Rudolph zdobył szóste przyłożenie w sezonie i 28. w karierze, dzięki czemu zrównał się z legendą Vikings, Stevem Jordanem, pod względem największej liczby przyłożeń zdobytych przez tight enda w historii. W Week 17 przeciwko Chicago Bears, Rudolph zobaczył 15 podań rzuconych w jego stronę, zdobywając 11 na 117 jardów (w tym przyłożenie) i ustanawiając rekord franczyzy dla największej liczby przyjęć w sezonie dla tight enda z 83. Ogólnie, w sezonie 2016, skończył z 83 odbiorów na 840 jardów i siedem touchdowns.

2017 sezon

W 2017, Rudolph rozpoczął wszystkie 16 meczów, nagrywając 57 połowów na 532 jardów i osiem przyłożeń. Vikings zakończyli z rekordem 13-3 na szczycie NFC North i dotarli do mistrzostw NFC. Miał 25-jardowy odbiór przyłożenia na pierwszym napędzie gry, który okazał się jedynym wynikiem Vikings, jak poszli dalej, aby przegrać 38-7 do ostatecznego mistrza Super Bowl Philadelphia Eagles. 22 stycznia 2018 roku został nazwany swoim drugim Pro Bowl.

2018 sezon

W tygodniu 1 sezonu 2018, Rudolph zdobył przyłożenie, jego pierwszy z nowym rozgrywającym Kirkiem Cousinsem, w zwycięstwie nad San Francisco 49ers. W Week 16, przeciwko Detroit Lions, złapał Hail Mary na przyłożenie przed końcem połowy. W tym dniu miał dziewięć przyjęć na 122 jardy i dwa przyłożenia w zwycięstwie 27-9. W sezonie 2018 miał 64 recepcje na 634 jardy i zdobył cztery przyłożenia.

2019 sezon

W dniu 10 czerwca 2019 roku Vikings podpisali Rudolpha na czteroletnie, 36 milionów dolarów przedłużenie kontraktu. To przyszło po tym, jak Rudolph był zaangażowany w plotki handlowe przez cały offseason, ale z nową umową, utrzymuje go pod kontraktem przez sezon 2023.

W tygodniu 10 przeciwko Dallas Cowboys, Rudolph złapał cztery przepustki na 14 jardów i dwa przyłożenia w wygranej 28-24. W tygodniu 11 przeciwko Denver Broncos, Rudolph złapał pięć podań na sezon wysoki 67 jardów i przyłożenie w 27-23 comeback zwycięstwo. Ogólnie rzecz biorąc, Rudolph zakończył sezon 2019 z dziewięcioma odbiorami na 367 jardów odbiorczych i sześcioma przyłożeniami odbiorczymi.

W NFC Wild Card Round przeciwko New Orleans Saints, Rudolph złapał cztery podania na 31 jardów, w tym game-winning touchdown w dogrywce, podczas zwycięstwa 26-20.

2020 sezon

W tygodniu 10 przeciwko Chicago Bears w Monday Night Football, po Rudolph nagrał swój pierwszy połowu on fumbled piłkę nożną, podczas gdy został zatrzymany przez linebacker Danny Trevathan i piłka została odzyskana przez bezpieczeństwa Tashaun Gipson. Było to pierwsze w karierze Rudolpha stracone potknięcie w jego 137 meczowej karierze. Później zanotował season high 4 catches for 63 yards podczas zwycięstwa 19-13. W dniu 29 grudnia 2020 r., Rudolph został umieszczony na injured reserve.

W dniu 2 marca 2021 r., Rudolph został zwolniony przez Vikings. Wyznaczyli go jako post-June 1 cut, aby zmniejszyć ilość martwych pieniędzy, które jego kontrakt umieściłby przeciwko zmniejszonemu salary cap na sezon 2021.