Všechny hodnoty z Notre Dame’s Pro Day

Rudolph se v roce 2011 nezúčastnil NFL combine kvůli natrženému stehennímu svalu, ale předvedl výkon 4.78 na 40 yardů pouhé tři týdny poté, co dostal lékařské povolení zúčastnit se profesionálního dne Notre Dame v South Bendu ve státě Indiana.

Minnesota Vikings

Sezóna 2011

Rudolpha si vybrali Minnesota Vikings z celkového 43. místa ve druhém kole draftu NFL 2011. Byl prvním tight endem vybraným v draftu a je druhým nejvýše draftovaným tight endem v historii Vikings po Halu Bedsoleovi (vybrán v prvním kole, celkově 19.) v draftu NFL v roce 1964.

V průběhu své nováčkovské sezóny Rudolph nastoupil v 8 z 15 zápasů, chytl 26 přihrávek na 249 yardů s průměrem 9,6 yardů na příjem a třemi receiving touchdowny, všechny v posledních sedmi zápasech sezóny, kdy převzal větší roli v útoku Billa Musgravea. Ve čtvrtém týdnu proti Kansas City Chiefs si připsal 41 yardů dlouhou přihrávku. Jeho první touchdown v kariéře přišel 20. listopadu v zápase proti Oakland Raiders, kdy dostal 1yardovou přihrávku od svého kolegy, nováčka v týmu, Christiana Pondera. Celkově zakončil svou nováčkovskou sezonu s 26 recepcemi za 249 yardů a třemi touchdowny.

Sezona 2012

V roce 2012 zažil Rudolph v mnoha ohledech průlomový rok. Byl zaměřen 93krát a měl 53 recepcí s průměrem 9,3 yardů na příjem. Rudolph zakončil ročník s 493 přijímacími yardy a devíti touchdowny, což je druhý nejvyšší počet v historii týmu Vikings v jedné sezóně. Jeho devět touchdownů, což je jeho kariérní maximum, bylo také druhým nejlepším výsledkem tight endů v NFL v roce 2012. V úvodním utkání sezony proti Jacksonville Jaguars 9. září měl tehdy nejlepší příjem 67 yardů na pěti příjmech v kariéře. Dne 16. září si připsal šestiamardový touchdown a pouhých 31 sekund před koncem zápasu s Indianapolis Colts vyrovnal na 20:20 poté, co ve 4. čtvrtině zápasu prohrával 20:6 a Colts vyhráli díky pozdnímu field gólu 23:20. Ve třetím týdnu si při vítězství Vikings v San Franciscu připsal dva touchdowny, čímž vyrovnal nejlepší výkon Vikings v jednom zápase. V 6. týdnu chytil touchdown a dvoubodovou přihrávku proti Washingtonu Redskins. Vikings skončili s bilancí 10-6 a kvalifikovali se do play-off. V kole Wild Card Round proti Green Bay Packers skončil se třemi recepty na 42 yardů při prohře 24-10.

Rudolph byl v závěru sezóny vybrán do svého prvního Pro Bowlu v kariéře jako náhrada za tight end Falcons Tonyho Gonzaleze. V zápase chytil v poslední hře prvního poločasu 3yardovou touchdownovou přihrávku od quarterbacka Giants Eliho Manninga a po 5 úlovcích a 122 yardech byl vyhlášen MVP zápasu.

Sezóna 2013

Rudolphovi přerušilo slibnou sezónu zranění poté, co v úvodních osmi zápasech sezóny zaznamenal 30 úlovků za 313 yardů a 3 touchdowny. Dne 9. prosince byl zařazen na listinu zraněných hráčů poté, co byl 5 zápasů neaktivní po zranění nohy, které utrpěl v zápase s Dallas Cowboys, kdy chytil touchdown z 31 yardů, což byl jeho nejdelší zápas sezóny, a při hře si poranil nohu. Svůj první touchdown v sezóně chytil na 20 yardů od Christiana Pondera při prohře Vikings v Chicagu ve 2. týdnu. V 6. týdnu proti Carolině Panthers si připsal 9 catches za 97 yardů, včetně 23-yardového touchdownu.

Sezóna 2014

Dne 27. července se Rudolph s Vikings dohodl na pětiletém prodloužení smlouvy v hodnotě 36,5 milionu dolarů. Sezonu zahájil 7. září sedmiyardovým touchdownem od Matta Cassela při výhře Vikings nad St Louis Rams. Dne 22. září bylo oznámeno, že Rudolph podstoupí operaci sportovní kýly, která si vyžádá 7 týdnů rekonvalescence. Při prohře v Detroitu 14. prosince zaznamenal sedm recepcí a 69 příjemných yardů. Jeho druhý touchdown v sezóně přišel proti Carolině Panthers v úvodním zápase po 4yardovém hodu od Teddyho Bridgewatera. Celkově Rudolph nastoupil v 9 zápasech, připsal si 8 startů a sezónu zakončil s 24 recepcemi za 231 yardů a dva touchdowny.

Sezóna 2015

V roce 2015 Rudolph podruhé v kariéře nastoupil ke všem 16 zápasům. Zaznamenal 495 yardů v příjmu a měl druhý nejlepší součet v kariéře v počtu recepcí se 49 a touchdownů s pěti. Kvůli slabé útočné linii Vikings musel Rudolph často blokovat a pomohl uvolnit cestu Adrianu Petersonovi, který s 1485 yardy na zemi vedl NFL v počtu přihrávek. Ve 2. týdnu proti Detroit Lions chytil 5 přihrávek za 30 yardů a touchdown. Rudolph si 22. listopadu proti Green Bay Packers vytvořil 106 yardů, včetně 47 yardů dlouhého touchdownu. Následující týden při vítězství proti Atlantě Falcons chytil 7 přihrávek, což je jeho sezónní maximum. Při prohře v play-off o divokou kartu proti Seattlu Seahawks posunul řetězce 24yardovým příjmem na konci čtvrté čtvrtiny, který vedl k nechvalně proslulému chybnému gólu Blaira Walshe.

Sezóna 2016

Ve třetím předsezónním utkání na stadionu U.S. Bank Stadium Rudolph na konci druhé čtvrtiny získal 27yardový touchdown od Teddyho Bridgewatera. Rudolphův příjem byl prvním touchdownem Minnesoty na novém stadionu. Ve druhém týdnu základní části sezóny zachytil Rudolph touchdownovou přihrávku v koncové zóně (první pro Sama Bradforda jako Vikinga) při vítězství 17:14 nad Green Bay Packers. Ve 3. týdnu, kdy Vikings porazili vítěze NFC z roku 2015 Carolinu Panthers, byl Rudolph jedním z mála světlých bodů v útoku Vikings, kteří se v prvním poločase snažili pohybovat s míčem, a zachytil 7 přihrávek na 70 yardů a touchdown. Proti New York Giants 3. října si Rudolph připsal pět přihrávek (čtyři z nich vedly k prvním downům) za 55 yardů a touchdown. Ve 13. týdnu proti týmu Jacksonville Jaguars si Rudolph připsal šestý touchdown v sezóně a 28. v kariéře, čímž se vyrovnal legendě Vikings Stevu Jordanovi v počtu touchdownů v historii klubu. V 17. týdnu proti Chicagu Bears si Rudolph připsal 15 přihrávek, z toho 11 na 117 yardů (včetně touchdownu), čímž vytvořil rekord klubu v počtu přihrávek za sezónu pro tight end (83). Celkově v sezoně 2016 skončil s 83 recepcemi za 840 yardů a sedm touchdownů.

Sezona 2017

V roce 2017 Rudolph nastoupil ke všem 16 zápasům, zaznamenal 57 catches za 532 yardů a osm touchdownů. Vikings skončili s bilancí 13-3 na vrcholu NFC North a probojovali se na šampionát NFC. Hned v prvním zápase si připsal 25yardový touchdown, což se ukázalo jako jediný gól Vikings, kteří prohráli 38:7 s pozdějším vítězem Super Bowlu Philadelphií Eagles. Dne 22. ledna 2018 byl jmenován do svého druhého Pro Bowlu.

Sezóna 2018

V prvním týdnu sezóny 2018 zaznamenal Rudolph touchdown, svůj první s novým quarterbackem Kirkem Cousinsem, při vítězství nad San Francisco 49ers. V 16. týdnu proti Detroitu Lions chytil před koncem poločasu touchdown Hail Mary. Během dne měl devět recepcí za 122 yardů a dva touchdowny při vítězství 27:9. V sezoně 2018 měl 64 recepcí za 634 yardů a zaznamenal čtyři touchdowny.

Sezona 2019

10. června 2019 podepsali Vikings s Rudolphem čtyřleté prodloužení smlouvy na 36 milionů dolarů. Stalo se tak poté, co se o Rudolphovi po celou sezónu mluvilo jako o výměně, ale díky nové smlouvě mu smlouva zůstává až do sezóny 2023.

V 10. týdnu proti Dallas Cowboys zachytil Rudolph při výhře 28:24 čtyři přihrávky na 14 yardů a dva touchdowny. V 11. týdnu proti Denveru Broncos zachytil Rudolph pět přihrávek za 67 yardů a jeden touchdown při výhře 27:23. V dalším utkání proti Denveru Broncos si Rudolph připsal pět přihrávek za 67 yardů a jeden touchdown. Celkově Rudolph zakončil sezónu 2019 s devíti přihrávkami za 367 obdržených yardů a šesti obdrženými touchdowny.

V kole divoké karty NFC proti New Orleans Saints zachytil Rudolph při výhře 26:20 čtyři přihrávky za 31 yardů, včetně vítězného touchdownu v prodloužení.

Sezóna 2020

V 10. týdnu proti Chicago Bears v pondělním nočním fotbale Rudolph po zaznamenání svého prvního úlovku ztratil míč, když se ho zmocnil linebacker Danny Trevathan, a míč získal zpět safety Tashaun Gipson. Byla to Rudolphova první ztráta míče v jeho 137 zápasech v kariéře. Později během vítězství 19:13 zaznamenal 4 chycené míče za 63 yardů. Dne 29. prosince 2020 byl Rudolph zařazen na listinu zraněných hráčů.

Dne 2. března 2021 byl Rudolph ze strany Vikings propuštěn. Označili ho za vyřazeného po 1. červnu, aby snížili částku mrtvých peněz, kterou by jeho smlouva započítala do sníženého platového stropu pro sezonu 2021.