NFC South Roundup Week 15: Buccaneers’ (slim) division title hopes still alive

Ostatni tydzień NFC South Roundup rozpoczął się następująco:

„Marzenie o wygraniu NFC South w większości wyblakło już dawno temu dla Buccaneers, ale podnieśli grę w standingu w niedzielę dzięki wygranej 26-14 nad Vikings i pewnej pomocy po drodze od Eagles.”

Well, tak bardzo, jak zespół’s podział tytuł nadzieje może być blaknięcie kilka tygodni temu, że fade ma spowolnione znacznie. Dzięki wygranej nad Falcons w połączeniu z porażką Saints z Chiefs w Week 15, Bucs utrzymali swoje nikłe szanse przy życiu przez kolejny tydzień. Tampa Bay może nadal być longshotem do zdobycia swojego pierwszego tytułu NFC South od 2007 roku, ale nadal jest to możliwe. A to już coś.

Bucs potrzebują zwycięstw nad Lions i Falcons w ostatnich dwóch tygodniach w połączeniu z porażkami Saints z Vikings i Panthers, aby wygrać koronę dywizji. Ponownie, jest to longshot, ale szalone rzeczy się zdarzały, prawda?

Zanim przejdziemy do akcji świątecznego weekendu, która jest przed nami, spójrzmy ostatni raz na Week 15, dobrze? Czas sprawdzić, jak poradzili sobie pozostali przeciwnicy z dywizji Bucs w swoich przedostatnich meczach sezonu zasadniczego.

Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

Saints odzyskali Drew Breesa na niedzielny mecz z broniącymi tytułu mistrza Super Bowl Chiefs, ale Brees nie wyglądał jak normalny człowiek w przegranej 32-29. On i Nowy Orlean jako całość zaczęli powoli, zostając w tyle za Kansas City w Superdome wynikiem 14-0. Zdobycie 15 punktów z rzędu dało gospodarzom prowadzenie 15-14 w trzeciej kwarcie, ale Chiefs odpowiedzieli 14 punktami z rzędu, by przejąć inicjatywę. A 17-yard touchdown pass od Brees do Lil’Jordan Humphrey z 2:06 lewo dostał Saints w ciągu trzech, ale ofensywa nie dostał kolejny strzał.

The ostateczny wynik zakończył się być blisko, ale nic innego o grze naprawdę wydawało się być. Chiefs miał posiadanie dla 41:14 do Saints ’18:46 i outgained im 411-285, plus mieli ogromną przewagę w trzecim-down wydajności. Patrick Mahomes i ofensywa Kansas City poszła 9-of-18 w trzecich próbach, podczas gdy Brees i jego ofensywa skończyli tylko 1-of-11. I choć Brees rzucił trzy przyłożenia w meczu, został również przechwycony raz i zakończył tylko 15 z 34 prób podań. Przyznaję, brakowało mu niektórych z jego najlepszych odbiorców, ale nie był to spektakularny powrót dla weterana po tym, jak stracił czas z 11 złamanymi żebrami i zapadniętym płucem.

Up Next: vs. Minnesota Vikings (6-8) – Christmas Day

Dale Zanine-USA TODAY Sports

Atlanta Falcons (4-10)

Wszystko wyglądało niezwykle obiecująco dla Falcons Raheema Morrisa w niedzielę przeciwko Bucs, ponieważ wyszli na prowadzenie 17-0 do połowy i objęli prowadzenie 24-7 w ostatnich minutach trzeciej kwarty. Ale wtedy Falcons zrobili to, co zawsze: spieprzyli sprawę. Od 3:44 do końca meczu, Atlanta została zdeklasowana 24-3, co doprowadziło do przegranej 31-27 w domu. Rzeczy zaczęły iść na południe w czwartej kwarcie, ale nawet po tym, jak Tampa Bay zremisowała mecz na 24, Matt Ryan i jego ofensywa maszerowali w dół pola, aby odzyskać prowadzenie dzięki 52-jardowej bramce Younghoe Koo. Ale gdy Bucs odpowiedzieli przyłożeniem Toma Brady’ego do Antonio Browna i wyrównali stan meczu na 31-27, ofensywa nie mogła już nic wskórać. Tak więc, mimo dominacji w pierwszych dwóch i pół kwartach, Falcons zgarnęli 10. porażkę w sezonie.

Ryan był fantastyczny w pierwszej połowie w niedzielę i zakończył z mocną linią statystyk, kończąc 34 z 49 podań na 356 jardów i trzy przyłożenia. Jego głównym celem był Calvin Ridley, który złapał 10 podań na 163 jardy i przyłożenie, okazując się ogromnym problemem dla secondary Tampa Bay. Russell Gage również miał swoje momenty, łapiąc pięć podań na 68 jardów i zdobywając punkt. Ale tak dobrze jak wszystko wyglądało po obu stronach piłki dla Falcons przez większą część dnia, po raz kolejny nie udało im się skończyć. Zespół jest teraz 4-5 pod Morris, który nadal może mieć szansę, aby zobaczyć jego „tymczasowy” tag zniesiony, jeśli jego chłopaki mogą nadal grać ciężko w ich ostatnich dwóch meczach.

Up Next: at Kansas City Chiefs (13-1)

Benny Sieu-USA TODAY Sports

Carolina Panthers (4-10)

Panthers wyszli na boisko przed kimkolwiek innym w NFC South w miniony weekend, grając na Lambeau Field w Saturday Night Football. Spadli za Packers 21-3 zmierzających do połowy, ale wrócił, aby to gra przed ostatecznie przegrywając 24-16. Teddy Bridgewater zdobył przyłożenie w trzeciej kwarcie i było 21-10, a Joey Slye zdobył bramkę na 21-13 na 8:39 przed końcem czwartej kwarty, ale Carolina nie mogła zakończyć swojego comebacku. Po tym jak Slye połączył się z bramką terenową, aby zamknąć grę do ośmiu ponownie z 2:04 do końca czwartej kwarty, Pantery odzyskały piłkę, ale nie mogły jej ruszyć. Nie udało im się zdobyć pierwszego przyłożenia, co dało Packers 11 zwycięstwo w sezonie. To nie była zła noc dla Caroliny, ponieważ Green Bay uzyskała przewagę 364-291 i zatrzymała Aarona Rodgersa na zaledwie 143 jardach i przyłożeniu. Ale 1-for-5 znak w czerwonej strefie okazały się kosztowne.

Bridgewater sumie 258 jardów przechodzących na 21-of-35 przechodzącej podczas dodawania 26 jardów i przyłożenie na ziemi, ale brak Christian McCaffrey nadal straszyć duże. Ofensywa nie była taka sama bez niego, mimo godnej podziwu pracy, jaką Mike Davis wykonał w jego miejsce. DJ Moore miał mocny dzień przeciwko Packers, chociaż, łapiąc sześć z jego ośmiu celów dla 131 jardów. Defensywnie wyróżnili się Brian Burns i Derrick Brown, obaj dwukrotnie sacking Rodgers.

Up Next: at Washington Football Team (6-8)

Today’s NFL News

ESPN: Buccaneers nadal rozmawiają z repami Leonarda Fournette’a i Antonio Browna