NFC South Roundup 15. hét: A Buccaneers (halvány) divíziós bajnoki reményei még élnek

A múlt heti NFC South Roundup a következőkkel kezdődött:

“Az NFC South megnyerésének álma többnyire már régen szertefoszlott a Buccaneers számára, de vasárnap a Vikings elleni 26-14-es győzelemmel és némi segítséggel az Eagles részéről vasárnap feljöttek a tabellán.”

Nos, bármennyire is halványultak a csapat divíziós cím reményei néhány héttel ezelőtt, ez a halványulás jelentősen lelassult. A Falcons elleni győzelemmel és a Saints Chiefs elleni vereségével kombinálva a 15. héten a Bucs még egy hétig életben tartotta halvány esélyeit. A Tampa Bay talán még mindig esélytelen arra, hogy 2007 óta először nyerje meg az NFC South bajnoki címét, de még mindig van rá esély. És ez már valami.

A Bucsnak az utolsó két hétben a Lions és a Falcons elleni győzelemre van szüksége a Vikings és a Panthers elleni Szentek vereségével párosulva ahhoz, hogy megnyerje a divízió koronáját. Ismétlem, ez egy nagy esély, de történtek már őrültebb dolgok is, nem igaz?

Mielőtt rátérnénk az előttünk álló karácsonyi hétvége eseményeire, nézzünk még egyszer vissza a 15. hétre, rendben? Itt az ideje, hogy megnézzük a Bucs többi divízióbeli ellenfelét, hogy lássuk, hogyan teljesítettek az alapszakasz utolsó előtti, harmadik mérkőzésén.

Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

A Saints visszakapta Drew Brees-t a vasárnapi nagy meccsre a Super Bowl címvédő Chiefs ellen, de Brees nem nagyon hasonlított a szokásos önmagára a csapat 32-29-es vereségén. Ő – és a New Orleans egésze – lassan kezdett, 14-0-s hátrányba került a Kansas Cityvel szemben a Superdome-ban. A harmadik negyedben zsinórban 15 pontot szerezve a hazaiak 15-14-es vezetést szereztek, de a Chiefs zsinórban 14 ponttal válaszolt, és visszavette a vezetést. Brees 17 yardos touchdown-passza Lil’Jordan Humphrey-nak 2:06 perccel a vége előtt három pontra hozta fel a Saintset, de a támadóknak nem volt több dobásuk.

A végeredmény végül szoros lett, de semmi más nem tűnt annak a mérkőzésen. A Chiefs 41:14 percig birtokolta a labdát, míg a Saints 18:46 percig, és 411-285 arányban felülmúlta őket, ráadásul a harmadik kísérlet hatékonyságában is óriási fölényben voltak. Patrick Mahomes és a Kansas City támadói 9-ből 18-ból 9 harmadik kísérletet hajtottak végre, míg Brees és támadói csak 1-ből 11-et. És bár Brees három touchdown-passzt dobott a meccsen, egyszer elkapták, és 34 passzkísérletéből mindössze 15-öt fejezett be. Igaz, hiányzott néhány legjobb elkapója, de ez nem volt látványos visszatérés a veterán számára, miután 11 bordatörés és egy összeesett tüdő miatt kihagyta a játékot.

Jövőre: Vs. Minnesota Vikings (6-8) – Karácsony

Dale Zanine-USA TODAY Sports

Atlanta Falcons (4-10)

A dolgok rendkívül ígéretesnek tűntek Raheem Morris Falconsának vasárnap a Bucs ellen, hiszen a félidőre 17-0-ra mentek, majd a harmadik negyed utolsó perceire 24-7-es előnnyel fordultak. De aztán a Falcons azt tette, amit mindig is szokott: elszúrta. A 3:44-től a meccs végéig 24-3-as hátrányba került az Atlanta, ami 31-27-es hazai vereséget eredményezett. A negyedik negyedben kezdtek elfajulni a dolgok, de még azután is, hogy a Tampa Bay 24-nél egyenlített, Matt Ryan és támadói végigmasíroztak a pályán, és Younghoe Koo 52 yardos mezőnygóljával visszaszerezték a vezetést. De miután a Bucs válaszolt egy Antonio Brownnak adott Tom Brady touchdown-passzal, amivel 31-27-re alakult a meccs, a támadójáték nem tudott újra összeállni. Így annak ellenére, hogy az első két és fél negyedben domináltak, a Falcons elszenvedte a 10. vereségét a szezonban.

Ryan fantasztikusan játszott vasárnap az első félidőben, és erős statisztikával zárta a meccset: 49 passzából 34-et adott le 356 yardért és három touchdownt szerzett. Elsődleges célpontja Calvin Ridley volt, aki 10 passzt fogott el 163 yardért és egy touchdownért, ezzel hatalmas gondot okozva a Tampa Bay secondary-nek. Russell Gage-nek is megvoltak a maga pillanatai, öt passzt szerzett 68 yardért és egy pontot. De bármennyire is jól mentek a dolgok a Falconsnak a labda mindkét oldalán a nap nagy részében, ismét nem sikerült befejezniük. A csapat már 4-5-re áll Morris alatt, akinek még mindig lehet esélye arra, hogy levegyék az “ideiglenes” címkét, ha a srácok az utolsó két meccsen is keményen játszanak.

A következő: Kansas City Chiefs (13-1)

Benny Sieu-USA TODAY Sports

Carolina Panthers (4-10)

A Panthers a múlt hétvégén mindenki más előtt lépett pályára az NFC South-ban, a Lambeau Field-en játszottak a Saturday Night Footballban. A félidőre 21-3-as hátrányba kerültek a Packers ellen, de visszajöttek a meccsbe, mielőtt végül 24-16-ra kikaptak. A harmadik negyedben Teddy Bridgewater touchdown-futásával 21-10-re alakult a meccs, majd egy Joey Slye mezőnygóllal a negyedik negyedből 8:39 perccel a vége előtt 21-13-ra, de a Carolina nem tudta befejezni a visszatérést. Miután Slye 2:04-gyel a negyedik negyed vége előtt egy mezőnygóllal ismét nyolcra zárkózott, a Panthers ugyan visszaszerezte a labdát, de nem tudta mozgatni azt. Nem tudtak first downt szerezni, így a Packers megszerezte szezonbeli 11. győzelmét. Összességében nem volt rossz estéje a Carolinának, hiszen elég komoly különbséggel, 364-291-re múlta felül a Green Bayt, és Aaron Rodgerst mindössze 143 yardon és egy touchdownon tartotta. A piros zónában elért 1:5 azonban sokba került.

Bridgewater összesen 258 passzolt yardot ért el 21-ből 35 passzolással, miközben 26 yardot és egy touchdownt tett hozzá a földön, de Christian McCaffrey hiánya továbbra is nagy gondot jelentett. A támadás nem volt ugyanaz nélküle, annak ellenére, hogy Mike Davis csodálatra méltó munkát végzett helyette. DJ Moore-nak azonban erős napja volt a Packers ellen, nyolc célpontjából hatot elkapott 131 yardért. Védekezésben Brian Burns és Derrick Brown emelkedett ki, mindketten kétszer sackelték Rodgerst.

Jövőre: Washington Football Team (6-8)

Mai NFL hírek

ESPN: A Buccaneers továbbra is tárgyal Leonard Fournette és Antonio Brown képviselőivel

VIDEÓ: Tom Brady, a Buccaneers irányítója beszél arról, mi motiválja őt, hogy folytassa a futballt