Jeff Gordon a történelem egyik leggazdagabb NASCAR-versenyzője

Minden sportágban van olyan sportoló, akinek többet fizetnek, mint mindenki másnak. A bokszban ez a személy Floyd Mayweather, aki több mint 600 millió dollárt ér. A labdarúgásban ez a személy Cristiano Ronaldo, aki több mint 460 millió dollárt ér.

A NASCAR-ban pedig ez a személy Jeff Gordon lehet. Gordon kétségtelenül gazdag ember, de valójában egy kicsit kevésbé gazdag, mint azt sok NASCAR-rajongó gondolná. Íme, miért.

Jeff Gordon karrierje a NASCAR-ban

Jeff Gordon | JB Lacroix/WireImage

Mint sok sportoló, Gordon is már fiatalon érdeklődött a versenyzés iránt. Ennek eredményeképpen nem kellett sokáig várnia arra, hogy csatlakozzon a NASCAR-hoz. Gordon 1990-ben kezdett el versenyezni a NASCAR-ban, és hamarosan versenyeket is nyert. 1993-ban Gordon a Hendrick Motorsports tagja lett, amely a NASCAR egyik legjobb csapata.

A Fox Sports szerint aztán 1995-ben Gordon történelmet írt azzal, hogy a NASCAR történetének második legfiatalabb Cup-bajnoka lett. Gordon 24 éves volt a győzelem idején.

Ettől kezdve Gordon a NASCAR szupersztárjává vált. A Fox Sports szerint amikor a NASCAR 1994-ben debütált az Indianapolis Motor Speedway-en, Gordon nyerte a versenyt. Ezt követően még háromszor nyert, 1998-ban, 2001-ben és 2004-ben.

Az út során Gordon a Fox Sports szerint más híres NASCAR-versenyzőket, például Dale Earnhardt Jr. nagy versenyeken verte meg. Hosszú lenne felsorolni Gordon eredményeit, de hosszú pályafutása során számos futamot nyert olyan rangos eseményeken, mint a Daytona 500, a Coca-Cola 600 és a Sprint All-Star Race.

Jeff Gordon nettó vagyona

A Celebrity Net Worth szerint Gordon a csúcson évi 20 és 30 millió dollár között keresett a fizetéséből és a reklámjaiból. A nagy pénzt azonban a reklámjaiból kapta, mivel sok cég szerette volna, ha ő képviseli a márkájukat.

A Celebrity Net Worth szerint egész karrierje során a versenyeken nyújtott teljesítményének köszönhetően Gordon legalább 160 millió dollárt keresett csak nyereményekben. Ha összeadjuk az összes bevételi forrását, a Celebrity Net Worth becslése szerint Gordon több mint 500 millió dollárt keresett a NASCAR-ban való versenyzéssel.

Ez azonban nem a nettó vagyona. Gordon, mint sok más sportoló, aki meggazdagodott, elég hamar elvesztette a pénze nagy részét. Gordon esetében ez nagyrészt a volt feleségével kötött válóper miatt történt. A Celebrity Net Worth azt írta, hogy a volt feleségével, Brooke Gordonnal való válása miatt 100 millió dollárt kellett neki adnia készpénzben és vagyonban, amiben benne van az egyik házuk is.

A Celebrity Net Worth szerint Gordon jelenlegi vagyona körülbelül 200 millió dollár. Tehát még nem megy tönkre, de még mindig nem olyan gazdag, mint azt sok NASCAR-rajongó feltételezi róla.

Mit csinál most Jeff Gordon

View this post on Instagram

Megverte a COVID-öt!19 legyőzése azt jelenti, hogy együtt kell dolgoznunk a terjedés korlátozásán, és rövid távú áldozatokat kell hoznunk barátaink védelmében, családjaink és szomszédaink védelmében.Az élet egy ideig más lesz, de a mostani átmeneti változtatásokkal gyorsabban célba érhetünk.

A post shared by Jeff Gordon (@jeffgordonweb) on Mar 26, 2020 at 8:42am PDT

Gordon már öregszik, de technikailag még nem vonult vissza. Ettől függetlenül gyakorlatilag már visszavonult a NASCAR-tól, hiszen már jó pár éve nem versenyzett. Ahogy a USA Today írta, Gordon technikailag 2015-ben vonult vissza a versenyzéstől, de az utolsó futamai valójában 2016-ban voltak, amikor csapattársát és riválisát, Earnhardt Jr. helyettesítette

Mint Gordon a USA Today-nek elmondta, még mindig nyitott a versenyzésre, de csak akkor, ha megfelelő a lehetőség. Konkrétan Gordon valóban gondolkodik azon, hogy versenyezzen valamelyik “régi versenytársával”.

Ezt azzal folytatta, hogy “megfelelő körülmények között, például egy bemutató versenyen” visszatérne az autójába.

Mindenesetre Gordonnak most már új munkája van. Gordon nem csak a NASCAR Hírességek Csarnokába került, de mostantól résztulajdonosa is a csapatának, a Hendrick Motorsportsnak.