Hogyan áll a Titans az AFC Southban és a rájátszásban a 17. hét előtt

A Tennessee Titans ugyan kikapott a Green Bay Packerstől a 16. héten, de a jó hír az, hogy Mike Vrabel vezetőedző csapata még mindig a saját kezében tartja a sorsát a 17. hét előtt.

Ez azért van, mert az Indianapolis Colts, amely a harmadik negyedben 24-7-re vezetett a Pittsburgh Steelers ellen, a második félidőben összeomlott és elpuskázta az előnyét egy olyan vereséghez vezető úton, amely most rendkívül nagy falatnak tűnik.

A Tennessee megtartja helyét a divízió élén, és már egy Houston Texans elleni győzelemmel a 17. héten és függetlenül attól, hogy a Colts mit tesz a Jacksonville Jaguars ellen, biztosítja első AFC South koronáját.

AFC South tabella

1. Tennessee Titans (10-5)
  2. Indianapolis Colts (10-5)
  3. Houston Texans (4-11)
  4. Jacksonville Jaguars (1-14)

Naná, egy vereség a Titans számára megnyitná az utat az Indy előtt, hogy megnyerje a divíziót, és Tennessee-nek segítségre lenne szüksége a rájátszásba jutáshoz.

Reméljük, hogy erre nem kerül sor.

Mivel a Buffalo Bills hétfő este legyőzte a New England Patriotsot, a Titans legfeljebb a 4. helyen végezhet. Íme egy pillantás a teljes AFC rájátszás képére a 17. hétre.

Megjegyzés: a tiebreaker forgatókönyvek az ESPN jóvoltából.

1. Kansas City Chiefs (14-1): Megszerezte a divíziót és az első helyet

© Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

2. Buffalo Bills (12-3): Megszerezte a divíziót – A fej-fej mellett aratott győzelmi arány alapján megnyerte a Pittsburgh elleni tie breaket.

© (AP Photo/Brett Carlsen)

3. Pittsburgh Steelers (12-3): Megszerezte a divíziót

© (Fotó: Michael Reaves/Getty Images)

4. Tennessee Titans (10-5): Megnyeri a holtversenyt az Indianapolis ellen a divíziós mérkőzéseken elért legjobb győzelmi arány alapján.

© (AP Photo/Mike Roemer)

5. Miami Dolphins (10-5): Holtversenyt nyer az Indianapolis és a Baltimore ellen a legjobb győzelmi arány alapján a konferencia mérkőzéseken. A divíziós tie break eredetileg a Cleveland kizárására szolgált (Baltimore nyeri a tie breaket Cleveland ellen a fej-fej melletti győzelmi százalék alapján).

© Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

6. Baltimore Ravens (10-5): Holtversenyt nyer az Indianapolis ellen a fej-fej melletti győzelmi arány alapján. A divíziós tie break eredetileg a Cleveland kizárására szolgált (a Baltimore a head-to-head győzelmi százalék alapján nyeri a tie breaket a Cleveland ellen).

© Tommy Gilligan-USA TODAY Sports

7. Cleveland Browns (10-5): Holtversenyt nyer Indianapolis ellen a fej-fej melletti győzelmi arány alapján.