Grover Cleveland Alexander

39 éves volt, amikor a Cardinals 1926-ban megszerezte őt, abban az évben, amikor az all-star Rogers Hornsbyvel bejutottak a World Series-be, és a New York Yankees ellenfelei lettek, akik között olyan nagyságok voltak, mint Babe Ruth, Lou Gehrig és Tony Lazzeri. A Grover (9-7 abban a szezonban) már megnyerte a sorozat 2. és 6. mérkőzését.

A klasszikus verseny 3 győzelemmel zárult. A 7. mérkőzés előtt Grover Alexander több itallal a kezében érkezett a stadionba, mivel a Yankees elleni 6. mérkőzés győzelmét ünnepelte, amelyben ő volt a győztes dobó. Rogers Hornsby menedzser elküldte aludni. Az október 10-i hetedik mérkőzésen, amikor a Yankees támadólag lépett fel, a hetedik inninget két outtal és betöltött bázisokkal zárta a Cards 3-2-re. Grovert hívták be, hogy megmentse a napot, és Jesse Haines-t helyettesítette, akinek hólyagok miatt megsérültek az ujjai. Grover Alexander kapott parancsot a bemelegítésre. Mivel a játék veszélybe kerül, őt hozzák be leváltani. A shorstope-pályán Rogers Hornsby játékos-menedzser fogadja, aki egyenesen a szemébe néz, és azt mondja: “Barátom, te még soha nem ittál. Megkapja azt a hét kiütést, hogy bajnokként mehessen haza. A hazai pályán a Yankees részéről a 22 éves Lazzeri állt vele szemben. Az első dobás egy labda volt, a következő egy jelzett strike; a harmadik egy fault labda volt, amely a harmadik bázis vonalához közel ment; 1-2-es állásnál és a New York-i szurkolók lármája közepette Grover dobta a harmadik strike-ot, miközben Lazzeri fanned volt. Miután ezt az akadályt leküzdötte, sikerült megmentenie a nyolcadikat; a kilencedikben, két kiesővel, Ruthnak adta el a labdát; az ütő Bob Meuselhez került, aki nem tudott mit tenni, amikor Ruth megpróbálta ellopni a másodikat, de nem sikerült a próbálkozása, így a Cardinals megnyerte a sorozatot.

Alexander szaftos, 17 500 dolláros szerződést kapott, és egy remek 1927-es szezont produkált 21-10-es mérleggel és 2,52-es ERA-val. Ismét eljutottak az 1928-as világbajnokságra, de azt söpréssel elvesztették az akkor még hatalmas Yankees csapatával szemben. Grover 0-1-es rekordot ért el az Őszi Klasszikusban és a hírhedt 19,80-as ERA-t.

A nebraskai St. Paul Cityben halt meg évekkel később alkoholizmusban. Életéből film készül majd Ronald Reagan színész főszereplésével, aki 1980-tól 1988-ig két egymást követő ciklusban az Egyesült Államok elnöke lesz.

A színész életéből film készül majd Ronald Reagan színész főszereplésével, aki 1980-tól 1988-ig két egymást követő ciklusban az Egyesült Államok elnöke lesz.