Notorious B.I.G.-kroon en Tupac-liefdesbrieven ter veiling

Hou je van hiphop en heb je een paar honderdduizend pond in je zak zitten? Dan is dit misschien iets voor u.

Een iconisch stukje hiphopgeschiedenis wordt geveild – de kroon die Notorious B.I.G. droeg tijdens zijn laatste opgenomen fotoshoot.

De “King of New York” -foto, zoals het bekend is geworden, is te zien geweest op tijdschriftcovers, mixtapes, T-shirts, muurschilderingen en zelfs in het hoofdkwartier van de schurk in Netflix’s Luke Cage.

Het maakt deel uit van een Sotheby’s-veiling die de impact van hiphop viert en die ook liefdesbrieven bevat die Tupac Shakur op 16-jarige leeftijd schreef.

Een deel van de opbrengst van de 120 items gaat naar gemeenschapsprojecten in New York City.

De kroon gedragen en gesigneerd door Biggie

Afbeeldingsonderschrift Geschatte waarde: $200.000-$300.000

Biggie droeg deze kroon slechts drie dagen voordat hij op 9 maart 1997 werd doodgeschoten.

De rapper en de fotograaf Barron Claiborne hebben hem destijds gesigneerd, en Barron heeft hem sindsdien in zijn bezit gehouden.

“Ik ben erg enthousiast om dit iconische stuk hiphopgeschiedenis met het publiek te delen,” zegt hij.

“Het beeld transformeerde Biggie Smalls in een aristocratische of heilige achtige figuur, voor altijd vereeuwigd als niet alleen de koning van New York, maar een koning van de hip-hop muziek en een van de grootste artiesten aller tijden.”

Sotheby’s verwacht dat de kroon $200.000 tot $300.000 (£150.500 tot £225.900) zal opbrengen .

Het is nu erg geliefd, maar Diddy, Biggie’s labelbaas die bij hem was tijdens de shoot, was naar verluidt bezorgd op het moment dat het er meer Burger King uitzag dan hip-hop koning.

Tupac Shakur liefdesbrieven

Afbeeldingsonderschrift De geschatte waarde van de liefdesbriefjes ligt tussen de $60-$80.000 – dit is het jaarboek van Kathy Loy, gesigneerd door Tupac

Er zijn ook 22 gesigneerde liefdesbrieven van een 16-jarige Tupac Shakur – gestuurd aan Kathy Loy tijdens hun tijd samen op de Baltimore School for the Arts in de late jaren tachtig.

Tupac stuurde de brieven tijdens een relatie van twee maanden en zou ze op verschillende manieren ondertekenen: “Liefde, Tupac”, “4 Eternity, Tupac”, “Met Passie, Tupac”, “Voor altijd de jouwe, Tupac” en “Met heel mijn hart, Tupac”.

Cute.

De notities gaan over hun eerste ontmoeting tot hun uiteindelijke breuk, en een brief van spijt die een jaar later werd verzonden.

Ze worden geschat op een waarde van $ 60.000 tot $ 80.000 (£ 45.000 tot £ 60.100).

Afbeeldingsonderschrift Tupac afgebeeld onder de acteur Jada Pinkett-Smith – toen nog gewoon Jada Pinkett – in het jaarboek van Kathy Loy. Tupac en Jada waren beste vrienden en hadden verkering toen ze wat ouder waren

Uit de brieven blijkt ook de hechte vriendschap van de rapper met medestudente Jada Pinkett – nu beter bekend als de actrice Jada Pinkett-Smith – naar wie hij in één brief verwijst met de woorden: “Jada vertelde me dat ze kan zien hoeveel ik van je hou.”

Hij praat ook over zijn leven thuis met vermeldingen van zijn moeder die ’s avonds laat werkte en hij die hielp met de zorg voor zijn neven.

Tupac zou later een van de meest gevierde rappers aller tijden worden, maar op zijn 16e bleek uit de brieven dat hij overwoog te stoppen.

“Mijn oude manager kwam langs en zei dat ze niet wil dat ik stop met rappen, maar ik denk van wel, want ik kan niet tegen teveel afwijzing en ik heb er de tijd niet voor….”, schrijft hij.

Tupac werd gedood in een drive-by schietpartij in Las Vegas in september 1996, slechts 25 jaar oud.

De live veiling, samengesteld door voormalig Tommy Boy Records president Monica Lynch, zal plaatsvinden op 15 september in New York.

Volg Newsbeat op Instagram, Facebook, Twitter en YouTube.

Beluister Newsbeat doordeweeks live om 12:45 en 17:45 uur – of luister het hier terug.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.