NFC South Roundup Week 15: Buccaneers‘ (slim) division title hopes still alive

Poslední týden NFC South Roundup začal následujícím:

„Sen o vítězství v NFC South se Buccaneers většinou už dávno rozplynul, ale v neděli se díky výhře 26:14 nad Vikings a pomoci Eagles v průběhu zápasu zvedli v tabulce.“

No, jakkoli naděje týmu na divizní titul mohla před několika týdny blednout, toto blednutí se značně zpomalilo. Díky vítězství nad Falcons v kombinaci s prohrou Saints s Chiefs v 15. týdnu udrželi Bucs své mizivé šance při životě ještě jeden týden. Tampa Bay sice stále nemá šanci získat svůj první titul v NFC South od roku 2007, ale stále je to možné. A to už něco znamená.

Bucs potřebují v posledních dvou týdnech výhry nad Lions a Falcons v kombinaci s prohrami Saints s Vikings a Panthers, aby získali divizní korunu. Opět je to riskantní, ale už se staly i bláznivější věci, že?“

Než se přesuneme k vánočnímu víkendu, který nás čeká, pojďme se naposledy ohlédnout za 15. týdnem, ano? Je čas zkontrolovat zbytek divizních nepřátel Bucs, abychom zjistili, jak si vedli ve svých třetích až posledních hrách pravidelné sezóny.

Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

Svatým se vrátil Drew Brees pro nedělní velký zápas proti obhájci titulu Super Bowl Chiefs, ale Brees nevypadal jako jeho normální já v týmu 32-29 ztráta. On – a New Orleans jako celek – začali pomalu a zaostávali za Kansas City v Superdome skóre 14:0. Vstřelením 15 bodů v řadě se domácí tým dostal ve třetí čtvrtině do vedení 15:14, ale Chiefs odpověděli 14 body v řadě a znovu se ujali vedení. Sedmnáctiyardová touchdownová přihrávka Breese na Lil’Jordana Humphreyho 2:06 minuty před koncem dostala Svaté do tří bodů, ale další šanci už útok nedostal.

Konečné skóre nakonec bylo těsné, ale nic jiného v zápase opravdu nevypadalo. Chiefs měli míč v držení 41:14 oproti 18:46 pro Saints a přestříleli je v poměru 411:285. Navíc měli obrovskou výhodu v efektivitě třetího downu. Patrick Mahomes a útok Kansas City zvládli 9 z 18 třetích downů, zatímco Brees a jeho útok pouze 1 z 11. Brees sice v zápase hodil tři touchdowny, ale byl také jednou zachycen a dokončil jen 15 z 34 pokusů o přihrávku. Je pravda, že mu chyběli někteří z jeho nejlepších receiverů, ale pro veterána to nebyl velkolepý návrat poté, co přišel o čas kvůli 11 zlomeným žebrům a zkolabované plíci.

Příští zápas: proti USA. Minnesota Vikings (6-8) – Štědrý den

Dale Zanine-USA TODAY Sports

Atlanta Falcons (4-10)

V neděli proti Bucs to pro Raheema Morrise Falcons vypadalo nesmírně nadějně, protože do poločasu vedli 17:0 a v závěrečných minutách třetí čtvrtiny se dostali do vedení 24:7. V závěrečném utkání proti Bucs se Falcons dostali do vedení 24:7, které jim vydrželo až do konce. Pak ale Falcons udělali to, co dělají vždycky: zkazili to. Od stavu 3:44 až do konce zápasu Atlanta prohrávala 24:3, což vedlo k domácí prohře 31:27. Ve čtvrté čtvrtině se situace začala zhoršovat, ale i poté, co Tampa Bay vyrovnala na 24:24, Matt Ryan a jeho útok pochodovali po hřišti a získali zpět vedení 52jardovým field goalem Younghoe Kooa. Jakmile však Bucs odpověděli touchdownem Toma Bradyho na Antonia Browna a snížili na 31:27, útok se už nedokázal k ničemu dostat. A tak si Falcons navzdory dominanci v prvních dvou a půl čtvrtinách připsali desátou porážku v sezoně.

Ryan byl v neděli v prvním poločase fantastický a skončil s výraznou statistikou, když dokončil 34 ze svých 49 přihrávek na 356 yardů a tři touchdowny. Jeho hlavním cílem byl Calvin Ridley, který chytil 10 přihrávek za 163 yardů a touchdown, což se ukázalo jako velký problém pro sekundární tým Tampy Bay. Své chvíle měl i Russell Gage, který si připsal pět přihrávek za 68 yardů a skóre. Ale i když to po většinu dne vypadalo na obou stranách míče pro Falcons dobře, opět se jim nepodařilo zakončit. Tým má nyní pod vedením Morrise skóre 4:5. Pokud jeho hráči vydrží hrát tvrdě i v posledních dvou zápasech, může mít ještě šanci, že mu bude zrušena nálepka „dočasný“.

Následující zápas: Kansas City Chiefs (13-1)

Benny Sieu-USA TODAY Sports

Carolina Panthers (4-10)

Panthers se o uplynulém víkendu představili na hřišti Lambeau Field v sobotním nočním fotbale dříve než kdokoli jiný v NFC South. V poločase prohrávali s Packers 21:3, ale vrátili se do zápasu a nakonec prohráli 24:16. Ve třetí čtvrtině Teddy Bridgewater touchdownem snížil na 21:10 a 8:39 před koncem čtvrté čtvrtiny Joey Slye field goalem na 21:13, ale Carolina už svůj comeback nedokázala dokončit. Poté, co Slye 2:04 minuty před koncem čtvrté čtvrtiny opět přidal field goal a uzavřel zápas na osmi bodech, Panthers sice získali míč zpět, ale nedokázali s ním pohnout. Nepodařilo se jim získat první down a Packers si tak připsali jedenácté vítězství v sezoně. Celkově to pro Carolinu nebyl špatný večer, protože Green Bay přestřílela poměrně velkým rozdílem 364-291 a Aarona Rodgerse udržela na pouhých 143 yardech a touchdownu. Ukázalo se však, že v červené zóně byl výsledek 1:5 drahý.

Bridgewater dosáhl 258 yardů při 21 z 35 přihrávek a přidal 26 yardů a touchdown na zemi, ale absence Christiana McCaffreyho byla nadále cítit. Útok bez něj nebyl stejný, přestože Mike Davis odvedl na jeho místě obdivuhodnou práci. DJ Moore však měl proti Packers silný den, když chytil šest ze svých osmi cílů a získal 131 yardů. V obraně vynikli Brian Burns a Derrick Brown, oba dvakrát sackli Rodgerse.

Následující zápas: Washington (6-8)

Dnešní zprávy z NFL

ESPN: Buccaneers stále jednají s reprezentanty Leonardem Fournettem a Antoniem Brownem