Jordan Lukaku

AnderlechtEdit

Přes zájem Arsenalu z Premier League podepsal Jordan s klubem svou první profesionální smlouvu do roku 2013.

Předtím trénoval s prvním týmem v sezóně 2010/11 spolu se svým bratrem (který tehdy z klubu odešel do Chelsea), Lukaku byl poprvé zařazen do seniorské zápasové sestavy 1. prosince 2011 a zůstal nevyužitým náhradníkem při výhře Anderlechtu 2:1 na hřišti AEK Atény ve skupinové fázi Evropské ligy UEFA. Jeho debut přišel 21. března 2012 proti Zulte Waregem, kdy Anderlecht vyhrál 2:1; Lukaku později po zápase řekl: „byl to jeho nejlepší den v životě“. Poté 6. dubna, kdy nastoupil v bezbrankovém utkání Pro League na hřišti Standardu Liège; celkem si připsal šest vystoupení, když jeho tým v té sezóně vyhrál ligu.

V následujícím ročníku však při udržení titulu nehrál vůbec, pouze dvakrát se dostal na lavičku náhradníků. V průběhu sezony vynechal začátek sezony, protože utrpěl stresovou zlomeninu. Protože se v prvním týmu trápil, byl Jordan spojován s přestupem do neznámého klubu v Eredivisii, ale odmítl ho a místo toho byl poslán do rezervního týmu.

Dne 21. července 2013 nastoupil jako náhradník v 87. minutě za Matíase Suáreze, když Anderlecht vyhrál na stadionu Constant Vanden Stock letošní ročník belgického Superpoháru 1:0 proti Genku. Po dvou vystoupeních v úvodu sezony však Jordan oznámil, že chce klub opustit, aby mohl pravidelně hrát za první tým.

OostendeEdit

Brzy po zápase v belgickém Superpoháru odešel Lukaku z Anderlechtu do Oostende, kde byl zapůjčen do konce sezony.

Lukaku debutoval v dresu Oostende, kde nastoupil jako střídající hráč ve druhém poločase a odehrál 45 minut, při prohře 1:0 s Lokerenem 31. srpna 2013. Od svého debutu v Oostende se Lukaku etabloval jako stálý člen prvního týmu, dokonce byl v záloze a v zápase proti Genku 23. listopadu 2013 připravil jeden z gólů, při výhře 4:0. V zápase proti Genku nastoupil jako střídající hráč. Naposledy však Lukaku za klub nastoupil 25. ledna 2014 proti Waaslandu-Beveren. Lukaku už za klub nikdy nenastoupil, protože ho postihla pubalgie, která ho vyřadila ze sezóny. Navzdory tomu Lukaku pokračoval v patnácti vystoupeních ve všech soutěžích.

Když mu na konci sezony vypršela smlouva v Anderlechtu, Lukaku se natrvalo připojil k Oostende a podepsal čtyřletý kontrakt. První zápas po trvalém podpisu smlouvy odehrál Lukaku 1. srpna 2014 proti svému bývalému klubu Anderlechtu, s nímž prohrál 0:2. V zápase se Lukaku představil v dresu Oostende. Lukaku i nadále pravidelně nastupoval v prvním týmu Oostende, přestože dvakrát absentoval, včetně vyloučení proti Gentu 25. ledna 2015. Ve své první stálé sezoně v klubu se Lukaku objevil ve třiceti vystoupeních ve všech soutěžích.

V sezoně 2015-16 začal Lukaku sezonu dobře, když připravil jeden z gólů, při výhře 3-1 nad Mechelenem v úvodním zápase sezony, a následně vstřelil svůj první gól za klub, při výhře 2-1 nad Westerlo, za kterou byl vyhlášen týmem týdne. Lukaku v prvním týmu pokračoval až do absence z konce roku 2015, a to kvůli zranění. Svůj druhý gól v sezoně pak Lukaku vstřelil 31. ledna 2016 při remíze 3:3 proti Mouscronu. Po návratu po zranění na začátku května Lukaku skóroval po zranění, a to 14. května 2016 při výhře 2:1 nad Genkem. Lukaku dokončil svou druhou sezónu, ve které nastoupil do čtyřiatřiceti zápasů a třikrát skóroval ve všech soutěžích.

LazioEdit

S náznakem prezidenta klubu, že by Lukaku mohl v létě klub opustit, bylo 22. července 2016 oznámeno, že podepsal smlouvu s italským klubem Lazio za 4 miliony eur plus údajně 1 milion eur jako bonusy spojené s výkonem. Po příchodu do klubu dostal Lukaku dres s číslem 6 a o několik dní později byl klubu představen.

Lukaku debutoval v Laziu, kde si připsal první start a odehrál celý zápas, při výhře 4:3 nad Atalantou v úvodním utkání sezony. V prvním týmu zůstal i nadále, dokud během mezinárodní přestávky neutrpěl zranění, které ho vyřadilo na měsíc. Teprve 27. listopadu 2016 se vrátil po zranění a nastoupil jako střídající hráč ve druhém poločase při výhře nad Palermem 1:0.

V Supercoppa Italiana 2017 nastoupil Lukaku jako pozdní náhradník při výhře 3:2 nad Juventusem na Stadio Olimpico. Dne 23. prosince téhož roku vstřelil svůj první gól za klub, když po přihrávce Cira Immobileho otevřel skóre domácího utkání s Crotone (4:0).

Problémy se zraněním v sezoně 2018-19 znamenaly, že Lukaku nastoupil pouze ke třem zápasům ve všech soutěžích, než se 24. ledna dohodl na zapůjčení do konce sezony s anglickým klubem Newcastle United. Následující den však byla dohoda zrušena poté, co Belgičan údajně neprošel lékařskou prohlídkou.